Model F vznikol kombináciou inovatívneho dizajnu s ekologickou účinnosťou. Vďaka jedinečnému montážnemu systému s výklopným hákom a výraznému dizajnu hrebeňa ponúka táto séria prémiový vzhľad s menšou spotrebou hliníka. Vychutnajte si flexibilitu jemného nastavenia a zároveň znížte svoju ekologickú stopu. S modelom F sa architektonická dokonalosť snúbi s trvalou udržateľnosťou v dokonalej harmónii.

Alinel, výrobca vertikálnych hliníkových obkladov, neustále vyvíja nové produkty. Nový typ F sa objavuje vďaka inovatívnemu montážnemu systému s naklápacím hákom, ktorý je variáciou patentovaného montážneho systému s perom v drážke. Ďalej ho odlišuje výrazný hrebeňový dizajn, podobný typu D, ale menej výrazný. Menej hliníka znamená menšiu ekologickú stopu. A napriek tomu efekt zostáva rovnaký: nadčasová a štýlová akcentová architektúra, ktorá pomáha architektovi pri tvorbe projektov.

Alinel je už roky priekopníkom vertikálneho hliníkového opláštenia a fasádneho obkladu. Po typoch A, B, C, D a E teraz uvádza na trh typ F. Podobne ako typ D, aj tento typ obkladu má rebrá, čo sa prejavuje výrazným hrebeňovým dizajnom, no s menším množstvom hliníka. Upevňovací systém sa tiež zmenil: systém upevnenia s naklápacím hákom.Menej hliníka vytvára rovnaký prémiový a nadčasový vzhľad. Rovnako ako typ D, aj typ F vyžaruje eleganciu a sofistikovanosť. Jednotlivé hrebeňové profily majú rozstup 45 mm a hĺbku 25 mm. Okrem toho má architekt nekonečné možnosti obohatiť svoj dizajn o svoje vlastné akcenty.Urobiť viac za menej má tiež vplyv na uhlíkovú stopu. Hliník a jeho pôvodná kvalita je zachovaná aj po viacerých procesoch recyklácie. Minimálne 80 % profilov Alinel je vyrobených z obnoviteľného hliníka. Použitím recyklovaného hliníka sa priemerne zníži o 8,6 tony CO² na tonu použitého hliníka. Navyše, produkty Alinel, hrdá belgická spoločnosť v srdci, sa vyrábajú výlučne lokálne.

Nepretržité inovácie Alinel sa neustále objavujú. Inovatívny dizajn hrebeňa vyžaduje menej hliníka. Menej hliníka vyžaduje iný montážny systém. A tak sa inžinieri Alinelu opäť pozreli na ich systém pero-drážka. Tento patentovaný systém sa už roky osvedčuje ako najrýchlejší, najjednoduchší a najsofistikovanejší montážny systém na trhu.Nový montážny systém s naklápacím hákom sa zrodil z rovnakej technológie a inovácie. Ako to funguje? Pri montáži spôsobia sklopný pohyb profily zaháknuté do seba. Po pripojení na miesto je možné profil posunúť o 2 mm doľava alebo doprava. Je možná jemná úprava, ktorá zaisťuje, že obklad vždy na milimeter lícuje s povrchom fasády.Typ F má rovnaký prémiový vzhľad ako Typ A, B, C, D a E. V porovnaní s typom D je menej robustný.

Prepracovaný hrebeňový dizajn typu F je teraz dostupný v podobných cenových reláciách typu A, čo je najlacnejší model obkladu Alinel.

Galéria

Potrebujete poradiť? Napíšte nám