Fasádne, alebo interiérové naklápateľné lamely poskytujú kontrolu nad prichádzajúcim slnečným žiarením a teplom, ktoré slnko produkuje.

Naviac tieto druhy lamiel ponúkajú množstvo možností na zatraktívnenie vzhľadu budov.


Kontrola nad denným svetlom

Ľudia milujú žiť a pracovať s denným svetlom a výhľadom naň. Množstvo slnečného svetla narúša tento pôžitok prostredníctvom nepríjemných odrazov na obrazovkách. Preto sa na fasádach často používajú žalúzie, čo dáva kontrolu nad množstvom denného svetla, ktoré vstupuje do miestnosti. To je jednoducho otázka umiestnenia naklápateľných lamiel do požadovanej polohy. Je to možné zrealizovať plynule od 0° (úplne zatvorené) do max.90° (úplne otvorené).

Energetický manažment

Slnko nie je len zdrojom svetla, ale aj tepla. V zime prispieva vykurovanie slnkom k nižším účtom za energiu. To je super. Avšak v lete je bez klimatizácie alebo ventilátora príliš horúco. To už nie je také dobré. Fasádne naklápateľné lamely majú na toto ohrievanie veľký vplyv. V lete je slnko vysoko a žalúzie jeho lúče blokujú. Z časti aj keď sú otvorené. Počas zamračeného dňa to môže stačiť pri zachovaní výhľadu. Keď je slnko vyššie a svieti jasnejšie, lamely môžete zatvoriť ešte viac, prípadne úplne.

Architektúra

Lamely majú aj estetické vlastnosti, sú vždy šité na mieru a dostupné v rôznych tvaroch a farbách. To dáva architektom slobodu pri formovaní svojich predstáv a investorom veľa možností na rozlíšenie. Štítové okná v rôznych veľkostiach sú jednou zo silných stránok firmy Sunshield.

Od malého strešného svetlíka až po plne automatizovaný systém s plochou až 3000 m2. Výhody riešení, ktoré ponúka Sunshield, sú očividné. To je dôvod, prečo veľké množstvo svetovo uznávaných múzeí používa tieto produkty Sunshield.

Vedeli to už Rimania, vynálezcovia átria. Dobre osvetlený priestor má pozitívny vplyv na našu pohodu. Strešné okná a presklené strechy majú rovnaké výhody. Avšak aj v zimnej záhrade môže byť príliš horúco. Samozrejme, ak sa presklená plocha využíva celoročne. S firmou Sunshield klient získa kontrolu nad denným svetlom a zároveň sa môže zahrievať slnečnými lúčmi.

Pre každý tvar a veľkosť

Naklápateľné lamely Sunshield sú dostupné v rôznych tvaroch a rozmeroch. Malá presklená strecha, či pôsobivé átrium. Na každú výzvu existuje riešenie. Sklenená strecha v tvare obdĺžnika, štvorca, kruhu, trojuholníka, lichobežníka, či pyramídy.

Ovládanie, el.motorom, manuálne, alebo solárnym pohonom.

Galéria

Pozrite si produkt v Showroome

Tento produkt sa aktuálne nachádza aj v našom Showroome.

Príďte a presvedčte sa o jeho výhodách osobne.

VIAC INFO O SHOWROOME