Bioklimatické pergoly Biossun

Vyrobené takmer výlučne z recyklovateľných materiálov.


Prienik ovládania svetla a tepla, ventilácie a prirodzenej cirkulácie vzduchu, ako aj ochrany voči dažďu a poveternostným vplyvom. Bioklimatické hliníkové pergoly Biossun vyrobené takmer výlučne z recyklovateľných materiálov – sa zaraďujú ekologicky do triedy stavieb HQE (High Quality Environment) a LRC (Low Recourse Consumption). Pomáhajú nadobudnúť vyváženosť medzi pohodlím ľudí a klimatickými podmienkami. Poskytujú optimálnu reguláciu tepla a čerstvého vzduchu využitím výhody vlastných prírodných systémov.

Počas veľmi horúcich dní Biossun pergoly stimulujú pohyb vzduchu pod strechou pergoly vyvolaním prírodného fyzikálneho fenoménu so zreteľným účinkom na pocitovú teplotu. Keď sú naklápateľné lamely vo ventilačnej polohe, známy prírodný fenomén prúdenia vzduchu (horúci vzduch stúpa vďaka zvyšujúcemu sa molekulárnemu objemu) vytvára mierny vertikálny pohyb vzduchu, ktorý uniká cez naklápateľné lamely.

Otočné lamely svojim naklápaním (až 175°) umožňujú takmer dokonalé ovládanie želaných svetelných lúčov a ventilácie pod pergolou. Lamely svojim špeciálnym tvarom (s možnosťou rovného tvaru lamiel z interiérovej strany) umožňujú prienik príjemných slnečných lúčov do interiéru a zároveň únik horúceho vzduchu z terasy do exteriéru. V zatvorenom stave, Biossun pergoly chránia ľudí a nábytok pred dažďom. Dažďová voda je odvádzaná kontrolovane prostredníctvom nosných stĺpov. Vertikálna ochrana terasy v pergole – integrované textilné rolety ZIPSUN, posuvné sklené panely, posuvné hliníkové tieniace panely, alebo fixné tieniace lamely. Už štandardnou súčasťou pergoly sú integrované bodové svetlá, nočné RGB podsvietenie v 8 farbách, ako aj infra-ohrievač, alebo použitie tepelnoizolačných panelov v zimných mesiacoch.

Biossun pergoly v troch typových radách BIO 120, BIO 230 a v atypických tvaroch – trojuholníkové / lichobežníkové tvary BIO trapézoid a model E-MOTION s naklápateľnými a vysúvateľnými lamelami.

Využitie – terasy, balkóny, záhrady, bazény, strešné svetlíky, reštaurácie, kaviarne.

Max. plocha pergoly cca 49m2/ks.

Typy produktov

Galéria

Potrebujete poradiť? Napíšte nám

Pozrite si produkt v Showroome

Tento produkt sa aktuálne nachádza aj v našom Showroome.

Príďte a presvedčte sa o jeho výhodách osobne.

VIAC INFO O SHOWROOME